Новини 2021

Ольга Сюркель: «Делегування – це про розвиток команди та власного бізнесу»

«Команда – це оркестр, де кожен грає свою скрипку. Але якщо ви вмієте грати на саксофоні, то не варто вчити людей грати на баяні», - зазначила під час лекції про вміння організовувати роботу команд та делегувати Ольга Сюркель, фахівчиня з комерційної ефективності, Corteva Agriscience.

Вона пояснила учасницям освітньо-грантової Програми TalentA, ініційованої компанією Corteva Agriscience для жінок-фермерок з сільської місцевості, що таке тайм-менеджмент,чи реально його дотримуватися і чому це слово набуло сьогодні такої популярності.
За словами лекторки, власницям бізнесу важливо не плутати поняття цілей і пріоритетів, процесу делегування і постановки задач, які регулярно отримують співробітники. Вона пояснила, як використовувати у розвитку власної справи матрицю Ейзенхауера для визначення пріоритетності завдань. Суть матриці Ейзенхауера полягає в оцінці конкретного завдання за параметрами важливості/терміновості та сортування переліку справ за цим принципом. Тож застосування матриці допомагає не просто розібратися в справах, але й знизити емоційне навантаження.

Ольга зазначила, що важливим у розвитку власної справи є делегування задач.
«Якщо ми делегуємо завдання нашому підлеглому, це свідчить про те, що ми не знімаємо з себе повноваження, а розвиваємо людину. Це означає, що ми інвестуємо свій час як керівники в підлеглого. Делегування – це розвиток, і це завжди принесе користь бізнесу», - вважає експертка.

На її думку, власники бізнесу постійно хочуть мати команду лідерів, які будуть правильно управляти бізнесом, але це неможливо без розвитку професійної команди управлінців, яким делегують повноваження і навчають управління.

«Люди люблять, коли їм довіряють і делегують відповідальність. Люди змінюють ставлення до керівника і колективу, якщо бачать, що їм делегують. Делегування – це про розвиток команди та власного бізнесу», - зазначила Ольга Сюркель.

Під час лекції вона пояснила, як делегувати й вчасно контролювати завдання, чому жорсткий контроль у наші дні не працює і як впоратися зі страхами щодо втрати контролю.
Своїм досвідом щодо делегування поділилася переможниця Програми TalentA-2020 Тетяна Страмнова. У 2014 році вона була змушена переїхати з Донеччини в Херсонську область і почати власну справу з нуля. Зараз Тетяна – власниця козиної ферми, займається виробництвом сирів, планує розвивати туризм на фермі та проводити реабілітацію дітей з аутизмом

За її словами, вона любить контролювати всі процеси, але наразі вчиться довіряти партнерам і працівникам. Це створює нові можливості для її бізнесу, і зараз вона думає про запуск ферми для розведення корів і шукає ділянку для її розміщення.
Під час лекції учасниці Програми TalentA активно ділилися власним досвідом застосування засвоєних знань. Ми ж чекаємо вас на наступній зустрічі у четвер, 20 травня. 
Made on
Tilda