Новини 2021

Олексій Коваленко: Цифрові рішення дозволяють підвищувати продуктивність сільського господарства.

Погода, якість та стан грунтів у світі постійно змінюються, а це впливає на мутацію хвороб рослин  і поширення шкідників в АПК. Але поява нових рішень щодо подолання цих викликів дозволяє фермерам справлятися зі змінами й адаптуватися до них.


Яка роль цифрових технологій та даних у розвитку сучасного сільського господарства? Якими є основні приципи дистанційного моніторингу, яка користь від використання дронів в АПК? Ці та інші питання проаналізував Олексій Коваленко, спеціаліст із діджітал-технологій компанії Corteva Agriscience під час лекції в освітньому онлайн-хабі Програми TalentA для жінок-фермерок із сільської місцевості.

Інформація та комунікація завжди мали велике значення в сільському господарстві, і вони мають бути  адаптовані до різних регіональних природно-кліматичних умов. Враховуючи ці виклики, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) дуже на часі.

«У країнах, що розвиваються, ІКТ надають фермерам життєво важливу інформацію про  сівбу, захист сільгоспкультур та підвищення родючості грунту, що дозволяє збільшувати продуктивність сільського господарства. Поради та попередження, пов’язані з погодою, дозволяють готуватися до непередбачуваних подій – повеней, посухи, розповсюдження шкідників чи хвороб, тим самим запобігаючи значним втратам урожаю. Також  ІКТ надають надійний канал для пошуку найкращої ринкової ціни на місцевих ринках тощо», - зазначив експерт.

За його словами, машинне навчання, великі дані, хмарні обчислення суттєво вплинули на ефективність поточних процесів в АПК. Завдяки цьому ми маємо можливіть говорити про точне землеробство, що передбачає:
  1. збір інформації та аналіз даних;
  2. використання с/г техніки для ведення точного землеробства;
  3. дистанційний моніторинг з використанням сучасних IT-рішень.

Олексій Коваленко виділив такі типи приладів для дистанційного моніторингу полів: космічні, повітряні (дрони та метеостанції), наземні датчики. За його словами, сьогодні дрібні власники можуть без проблем скористатися послугами дистанційного моніторингу.
На його думку, використання дронів у сільському господарстві є дуже перспективним. 

«Існує міф, що дрони потрібні лише під час вегетації та збору урожаю, але це не так. Найновіше програмне забезпечення перетворює ваш дрон на цілорічний інструмент управління польовими роботами», - вважає лектор.


З допомогою дрона можна підрахувати польові сходи, запобігти пошкодженню рослин та зменшити відсоток потенційних втрат, здійснювати моніторинг шкідників та бур’янів, підготувати карти з різними нормами внесення, скласти план поливу та визначити місця поламок ірригаційної системи і навіть контролювати пересування худоби. З допомогою дрона за 20-30 хв можна проаналізувати 85 га поля.


Більше деталей про цифрові рішення та їх можливості можна дізнатися у нашому відео.
Made on
Tilda