Новини 2021

Олена Дуніна: Перед залученням кредитування завжди робіть прорахунки і ухвалюйте рішення виважено

Питання фінансування для малих фермерських господарств є одним з найбільш актуальних, особливо після запуску ринку землі. Серед основних проблем, про які говорять малі агровиробники – високі відсоткові ставки, значна сума першого внеску, складність адміністрування. Як ухвалювати рішення щодо залучення фінансування, якими є види кредитування для фермерів та як убезпечити свій бізнес від шахраїв? На ці питання під час лекції для слухачок освітньо-грантової Програми TalentA, ініційованої та фінансованої компанією  Corteva  Agriscience для жінок-фермерок із сільської місцевості,  відповіла Олена Дуніна, фінансовий керівник Corteva в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії.

«Кредит – це форма руху грошового капіталу (надання позики у грошах, товарах) на певних умовах та під певний відсоток. Перед залученням фінансування я раджу завжди робити прорахунки щодо можливості погашення кредиту, а також не поспішати й ухвалювати рішення виважено», - зазначила Олена Дуніна.

За її словами, основними критеріями вибору кредиту є забезпеченість позики, її цільове призначення, строковість передачі коштів кредитором позичальнику, плата за користування позиченими коштами, диференційованість кредиту, поверненість кредиту позичальником в повному обсязі, а також репутація кредитора.

Олена Дуніна порадила слухачкам перевіряти угоду на предмет інших комісій та платежів за кредитом, уважно читати договір з усіма умовами за декілька тижнів до його підписання та перечитувати під час підписання.

«Не підписуйте договір, якщо є сумніви, або під тиском часу. Звертайтеся до банків та установ, які представлені в реєстрі НБУ і мають ліцензію, подивіться рейтинги банку, уникайте сумнівних установ, що обіцяють швидкі кредити», - додала Олена.

Слухачки поділилися власним досвідом співпраці з кредитними установами, а переможниця TalentA-2020 Віра Попаз розповіла, як їхній кооператив диверсифікує джерела залучення коштів та мінімізує залежність від зовнішніх запозичень.
Made on
Tilda