Новини 2021

Ольга Сюркель: Щоб успішно продавати, треба опанувати мистецтво переговорів

Ми завжди щось продаємо у житті: послугу, товар або себе як спеціаліста. Як продавати так, щоб результат був завжди таким, що вражає?
Про це розповіла під час лекції «Ефективні переговори та продажі» Ольга Сюркель, фахівчиня з комерційної ефективності Corteva Agriscience, в рамках Програми TalentA для жінок-фермерок з сільської місцевості. Вона пояснила, що таке переговори та чим вони відрізняються від продажів, кого можна вважати гарним перемовником, які є види переговорів, у чому переваги Гарвардського методу ведення переговорів та як протидіяти маніпуляціям.

«Для того, щоб успішно продавати, треба опанувати мистецтво переговорів. Переговори – це процес розв'язання суперечок у випадку присутності взаємного інтересу до угоди. Для їх проведення потрібно мінімум дві сторони, спільні інтереси, різні погляди на угоду. При цьому в учасників переговорів є можливість змінювати початкові позиції та умови», - зазначила експертка.

За її словами, перемовини – це процес, а продаж – це результат. Розрізняють кілька видів переговорів: м’які, жорсткі та за Гарвардським методом. Найбільш ефективним, на думку Ольги, є останній. Гарвардський метод ведення переговорів дозволяє їх учасникам розв'язувати проблему разом, зосереджуватися на інтересах, а не на позиціях, спільно розробляти варіанти рішень і обрати кращий, наполягати на застосуванні об'єктивних критеріїв.

Доволі часто під час переговорів учасники використовують маніпуляції для досягнення своїх інтересів та результатів.

«Маніпуляції постійно присутні в нашому житті: або ми маніпулюємо, або нами маніпулюють. Потрібно дуже добре розуміти свої емоції для того, щоб відчути, що щось пішло не так. Ставте питання своєму опоненту, не соромтеся уточнень. Давайте відповіді без поспіху і з правильною інтонацією», - радить лекторка.

Під час перегорів завжди потрібно демонструвати позицію співробітництва.

На лекції своєю історією поділилася Віра Попаз, переможниця TalentA-2020. Зараз вона займається розвитком кооперативу з вирощування овочів, фруктів, винограду і ягід у селі Кубей, Одеської області.

«Кожна людина, яка хоче чогось досягти, завжди повинна мати свій стрижень. Бережіть його в собі, але завжди будьте готовими до співпраці з іншими. Ми створили кооператив і домовлятися доводилося щодня. Саме завдяки цьому вмінню нам і вдалося перемогти. Участь у Програмі TalentA стала поштовхом для нашого розвитку, адже після перемоги ми змогли залучити ще два гранти», - поділилася пані Віра.

За її словами, наразі в її кооперативі встановлюють очисні споруди для води та монтують теплиці. До кінця року кооператив планує запустити власну торгову марку, щоб збільшити продажі своєї продукції та зробити її впізнаваною для споживачів.
Made on
Tilda