Новини 2021

Інтерв’ю з Ольгою Сюркель, фахівчинею з комерційної ефективності, Corteva Agriscience

Ольго, поясніть, що таке soft skills і чому вони важливі для розвитку власної справи?

Soft skills - це вміння презентувати себе, впливати на людей, делегувати, розподіляти свій час, бути лідером. Це вміння управляти командою та організовувати себе першочергово. Мова йде також про навички у продажах і переговорах. Це і знання про те, що мотивує людей та як їх стимулювати. Soft skills сприяє розвитку hard skills. Одне без іншого не можливе. Soft skills дають більший горизонт бачення і це прискорює процес того, що робить професіонал. Під час розвитку власної справи завжди задіяна команда людей, яка допомагає. Команда постійно дивиться на людину, яка керує і чим кращі у керівника soft skills, тим швидше команда буде досягати результатів.

Чи не важливіші сьогодні soft skills за професійні навички, тобто hard skills?

Я б не применшувала жодного виду навичок у розвитку людини. Hard skills напрацювати значно простіше, ніж soft skills. Ну, наприклад, я хочу робити сир, дивлюся інструкцію, як це зробити. Хочу вміти продавати – вивчаю алгоритми продажів. Для hard skills є конкретна інструкція. З часом ці вміння ми переводимо у навичку і досягаємо певних результатів. А soft skills – це інвестиції в себе, це наша нефункціональна компетентність, щоб розуміти, до чого прагнути. Для того, щоб розвивати функціональну компетентність без нефункціональної не обійтися. Уявіть, що людина навчилася виробляти продукт, а презентувати його не може. Тобто soft skills не можливі без hard skills і навпаки.

Як можна розвивати soft skills?

Soft skills потрібно так само навчатися, як і hard skills. Якщо ви хочете стати, як хтось з успішних лідерів, потрібно задати собі питання: як він зміг цього досягти? Щоб навчитися презентувати, треба відвідати тренінги, щоб з’явився час – потрібно навчитися делегувати. Основне в розвитку soft skills – це бажання змінюватися і розуміння, для чого це потрібно. Наприклад, який команді потрібен керівник: мотивований чи немотивований? Звісно, мотивований. З таким керівником люди хочуть працювати. Цій мотивованості треба вчитися і ці навички теж можна розвивати.

Яких soft skills, на вашу думку, бракує жінкам-фермеркам – учасницям Програми TalentA?

Я вважаю, що їм не вистачає впливовості та впевненості в собі. Учасниці з крутими проєктами не завжди були впевнені в тому, що це запрацює, а якщо і були впевнені, не могли правильно продавати свій продукт. І ці риси проявляються не лише в професійному, а й в особистому житті. Я вважаю, що розвиток soft skills дозволяє змінити якість життя. Під час лекцій освітньо-грантової Програми TalentA, яку ініціювала компанія Corteva Agriscience для сільських жінок, ми будемо говорити, як цього досягти.

Чи будете вносити корективи в курс з вашого досвіду минулого року? Що саме будете міняти?

Основа програм плюс-мінус однакова, розміщена на сайті Програми. Я буду більше говорити про розвиток упевненості в собі. Лише після кількох годин спілкування з учасницями, я розумітиму, яких знань їм бракує в першу чергу, і зроблю на цьому акцент. Причина цьому одна – не буває подібних людей, тому спираюсь на потреби учасників.

 Що є запорукою ефективної організації командної роботи для жінок-підприємниць? 

Важливо спочатку налаштувати керівника, який управляє командою. Якщо в нього позитивний настрій щодо того, до чого прагне команда, то це буде передаватися і людям. Керівник повинен розуміти, що лампа запалюється не з першого разу завжди. Якщо щось не вийшло зараз, треба вірити, що це вийде наступного разу. Коли ця віра є в керівника, вона автоматично передається підлеглим. Другий секрет успіху – це розуміння, для чого все це відбувається. Крім того, керівнику важливо розуміти, що стимулює людей, з якими він працює. Мотивувати людей не можна, їх можна лише стимулювати. І, звичайно, кінцевий результат, заради чого я все це роблю.

 Як мотивувати себе і власну команду для розвитку бізнесу?

Одним зі способів такої мотивації може бути порівняння себе нинішньої з собою колишньою: оцінюємо прогрес і визначаємо, куди рухатися далі. Це дозволяє не втрачати себе в рутині. Потрібно завжди ставити собі питання: а що далі? Надто далеко дивитися не варто, бо це може як мотивувати, так демотивувати. Не питати в сторонньої людини, як я тобі, а ставити це питання самій собі. Не варто питати в друзів і колег, бо так виникає емоційна залежність. Добре, коли вам скажуть, що все добре, а якщо навпаки? Це ще більше підірве ваше бажання до змін. Важливо мати думку двох експертів, яким довіряєш. І завжди конструктивно підходити до порад і критики.

 Навіщо потрібно вміти презентувати себе і чому важливо не соромитися це робити? 

Якщо не ти, то хто це має вміти робити? Люди нас сприймають так, як ми сприймаємо себе самі. Якщо я сама вірю в те, що я говорю і вмію про це сказати так, щоб мені повірили, то в мене куплять продукт і три, і тридцять три тисячі клієнтів. То ж навчаємось і втілюємо знання в життя!
Made on
Tilda