Новини 2021

Ольга Сюркель: Підготовка до виступу – важлива складова його успішності

 «Поетами народжуються, ораторами стають», - сказав Цицерон. Саме вмінню публічно виступати була присвячена чергова лекція Ольги Сюркель, фахівчині з комерційної ефективності Corteva Agriscience, в рамках Програми TalentA для жінок-фермерок з сільської місцевості.

Слухачки програми дізналися про те, що заважає і допомагає виступати, якою має бути структура виступу, як впливати на аудиторію. Пані Ольга поділилася власними лайфхаками щодо того, як успішно провести презентацію та перебороти власні переживання.

«Підготовка до виступу – важлива складова його успішності. Я визначаю чотири складові, що впливають на виступ: спікер, тема, аудиторія, обставини. Реально впливати ми можемо зазвичай лише на власний стан і підготовку. Перед публічним виступом завжди раджу повторити слова: «Рада, що я тут, я рада, що ви тут, я знаю те, що я знаю, ви мені подобаєтеся». Так ви зможете опанувати себе і впливати на аудиторію», - зазначила тренерка.
За її словами, хвилювання перед виступом – ознака здорової психіки. Разом з тим, потрібно пам’ятати, що аудиторія зчитує стан та поведінку спікера. «Люди звертають увагу не на те, про що ми говоримо, а на те, як ми говоримо. Лише 7% своєї уваги слухачі звертають на зміст презентації, 55% - на невербальні засоби під час виступу, 38% уваги забирають паравербальні засоби (інтонація, темп, ритм мовлення)», - пояснила спікерка.

Вона додала, що аудиторія одразу починає сканувати спікера, тому треба тренувати свій голос перед виступом. Для цього Ольга порадила робити вправи, а також прочитати книгу «Камасутра для ораторів» Радислава Гандапаса. Крім того, під час лекції учасниці детально обговорили алгоритми презентації, як привертати увагу аудиторії, подавати матеріал та структурувати його.
Made on
Tilda