Новини 2021

Тетяна Волочай: Добро для громади має звучати голосно

Успішний розвиток підприємництва неможливий без розвитку громади. Мова йде про постійну партнерську взаємодію, що критично важливо в умовах швидких змін. Стратегія «win-win» має бути покладена в основу співпраці громади та бізнесу. Тільки тоді співпраця буде взаємовигідною і ефективною для усіх сторін та сприяти подальшому зростанню і бізнесу, і громади.

Як залучати громади до участі в спільних проєктах, комунікувати їх, сприяти сталому розвитку сільських територій? Про лайфхаки у цій царині розповіла слухачкам Програми TalentA Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП-громаді".

«Участь громадськості у реалізації спільних з підприємцями проєктів з точки зору прозорості, верховентсва права, підзвітності, ефективності та результативності є одним з основних принципів «хорошого управління» (good governance). Це нова модель управління місцевою спільнотою. Добро для громади має звучати голосно, бути мотиватором, люди мають долучатися до спільної роботи і пишатися спільними проєктами з бізнесом», - сказала експертка.

Тетяна Волочай визначила такі етапи залучення громади до реалізації спільних проєктів з бізнесом або донорськими організаціями:
  • інформування;
  • консультації;
  • спільні рішення;
  • делегування повноважень.

Важливим етапом є інформування громади про можливий проєкт. Експертка радить використовувати всі інструменти для комунікації з основними стейкхолдерами: офіційні сайти органів влади; соціальні мережі; ЗМІ; інформаційні оголошення.

Серед основних принципів якісного інформування:
  • своєчасність – інформувати оперативно;
  • доступність – використовувати різні канали для різних груп (диверсифікація);
  • зрозумілість – подавати тексти зрозумілою мовою.

Які проєкті для сталого розвитку громад уже реалізують слухачки Програми TalentA та благодійний фонд «МХП-громаді» дивіться у нашому відео.

Нагадуємо, що освітнього-грантова Програма TalentA для українських жінок-фермерок заснована за ініціативи та фінансування міжнародної сільськогосподарської науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience.
Made on
Tilda