Новини 2021

Ольга Сюркель: «Soft skills можуть бути важливішими за професійні навички»

«Лідерські навички: ефективна організація командної роботи та мотивація команди» - про це була лекція  Ольги Сюркель, фахівчині з комерційної ефективності Corteva Agriscience в освітньому онлайн-хабі  Програми TalentA, ініційованої компанією для сільських жінок. Не випадково саме з неї розпочато розгляд  особливої теми  – опанування та ефективного застосування  Soft skills, або «м’яких навичок», які, як свідчить практика, іноді є дієвішими за традиційні підходи. 

«Короля робить свита», - ця відома істина щоразу набуває нового змісту, коли йдеться про конкретний колектив, реальних людей, розподіл функцій та відповідальності. Саме тому Ольга сфокусувалася на тому, як розвивати лідерські навички, ефективно організовувати командну роботу, мотивувати та контролювати співробітників. Лекторка розповіла про різницю між керівником і лідером, мотивацією і стимулом, пояснила, як навчитися користуватися можливостями, які відкриває криза. Ольга дала рекомендації щодо того, як визначити мотиватори співробітників, правильно ставити цілі та їх досягати.


«Лідер – це людина, яка бере на себе відповідальність навіть в умовах невизначеності. Він має бути залученим у навчання своєї команди. Навчання – це зміна стереотипів поведінки, тому команді завжди потрібна підтримка з боку керівника», - зазначила пані Сюркель.

За її словами, для побудови успішних команд важливо максимально швидко допомогти підлеглому отримати перший позитивний досвід, навчитися працювати злагоджено навіть за відсутності керівництва, вміти вчити, ставити задачі, і об’єктивно їх оцінювати.  Між лекторкою та учасницями склався цікавий обмін думками, а проактивна позиція слухачок засвідчила, що тема надзвичайно актуальна, і що чимало моментів, які учасниці вважали очевидними для себе, розкриваються по-іншому з позиції Soft skills.

До розмови долучились переможниці TalentA-2020 засновниці «Ферми двох Катерин» Катерина Ільків та Катерина Лісова. Цікаво, що серед нинішніх учасниць є чимало їхніх колег, тому обмін думками був жвавим і конструктивним.


«У нас немає керівника, але є команда, де кожен знає, як правильно і ефективно працювати,  - зазначила Катерина Лісова. – І цей принцип зберігається й у новоствореному кооперативі, де кожен має свою зону відповідальності, а разом усі працюють на спільну справу».

На наступні лекції також будуть запрошені переможниці TalentA-2020 – вже у вівторок з учасницями спілкуватимется Тетяна Страмнова, господиня ферми «Коза Амальтея».

Упевнені, що активні діалоги під час навчання є ознакою успішності Програми.
До зустрічі на наступній лекції у вівторок, 18 травня.
Made on
Tilda