Новини 2021

Ілля Бачурін: У конфлікті потрібно думати не лише про власну перемогу, а як максимізувати її для всіх учасників

Усі ми маємо досвід участі у конфліктних ситуаціях. Цілі та інтереси людей не завжди збігаються, бо всі ми різні. Разом з тим, їх не можна постійно уникати, бо конфлікти існують на кожному кроці нашого життя. Якими є технології врегулювання конфліктів та як зберігати раціональність і досягати взаєморозуміння розповідав учасницям Програми TalentA, ініційованої компанією Corteva Agriscience для жінок-фермерок з сільської місцевості, Ілля Бачурін, соціальний психолог, тренер навичок і керівник навчальної компанії Inspire learning.

«Конфлікти – важлива частина нашого життя і досить часто вони навіть є корисними, бо це можливість для росту особистості. В конфліктах важливо конструктивно доносити свої думки, зберігати раціональність. Завжди варто пам’ятати: наша свобода починається там, де закінчується свобода іншої людини», - зазначив лектор.

 Він пояснив, як справлятися з емоціями під час конфліктних ситуацій та конфліктів. Учасники лекції спільно проаналізували основні стратегії виходу з конфліктів, серед яких: суперництво, компроміс, співпраця, уникнення, пристосування.

Цікавими були практичні завдання та питання від фермерок, що стосувалися врегулювання конфліктів під час робочих процесів. 

«У конфлікті потрібно думати не лише про власну перемогу, а як максимізувати перемогу для всіх учасників. Win-win – це найкраща стратегія. Намагайтеся уникати емоцій, вони нам заважають. Пам’ятайте, кожна емоція впливає на наступну. В емоції є ефект післядії. Тому в емоційному стані візьміть паузу і тільки після якогось часу поверніться до розв'язання проблеми», - порекомендував Ілля Бачурін.

Ми ж хочемо подякувати учасницям освітньо-грантової Програми TalentA за готовність обговорювати складні питання та відкритість до нових знань. До зустрічі на наших подіях наступного тижня.
Made on
Tilda