Новини 2021

Сергій Резніченко: Земля не має бути випаленою пустелею після нашого обробітку

«Земля не має бути випаленою пустелею після нашого обробітку. Наразі в світі панує sustainiable підхід – це сталий невичерпувальний спосіб господарювання, який забезпечує відновлюваність середовища», - зазначив Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій компанії Corteva Agriscience.

За його словами, з ресурсами в Україні можна отримувати рекордні прибутки, але при цьому важливо зберігати середовище для майбутніх поколінь.12 тисяч років тому людство винайшло землеробство і почався демографічний стрибок. Перші способи обробки полів були екстенсивними. Але зараз земля годує понад 7,8 млрд осіб і більше немає полів, які можна виснажувати і залишити відновлюватися 50-100 років, як це було кілька
тисячоліть тому.

Саме тому на перший план виходить підхід сталого землеробства, основними елементами якого є:
  1. внесення добрив, які повертають у ґрунт те, що ми забираємо з урожаєм;
  2. продуманий обробіток землі, який зберігає її родючість;
  3. дотримання сівозміни;
  4. використання ефективних гібридів/сортів, які дають змогу отримувати більше білку, олії, крохмалю з тієї самої кількості обмежених ресурсів, наприклад, вологи;
  5. захист рослин надійними засобами захисту, що мінімально впливають на середовище;
  6. підтримка середрвища за межами полів у належному стані.

Corteva Agriscience ще у 2020 році оголосила свої зобов'язання на найближче десятиліття задля досягнення сталого розвитку, а саме: покращання природного стану ґрунтів, продуктивності господарств, протидії зміні клімату, управління водними ресурсами, біорізноманіття, прозорості ланцюгів постачання та безпеки працівників.

«Освітньо-грантова Програма TalentA для фермерок із сільської місцевості відповідає Цілям сталого розвитку-2030, які ми визначили у Corteva Agriscience на шляху до виконання нашого призначення – збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Для нас це можливість поділитися з учасницями TalentA власним досвідом у розвитку сталого підприємництва та сільського господарства», - резюмував Сергій Різніченко.

Більше деталей про інструменти сталого невичерпувального господарювання – за посиланням.
Made on
Tilda