Новини 2021

Денис Ліфінцев: Переконати інвестора може лише якісний бізнес-план

Інвестувати у вирощування равликів чи суниці? Як перетворити ідею у бізнес-план та залучити фінансування? Ці та інші питання обговорювали слухачки Програми Talenta, ініційованої компанією Corteva Agriscience для жінок-фермерок із сільської місцевості, під час лекції «Інвестиції та пошук інвесторів: як скласти бізнес-план?».

Лектор Денис Ліфінцев, асоційований професор КНЕУ, поділився власними рецептами успішного інвестування.


«Інвестування завжди пов’язане з вибором однієї з декількох альтернатив. Рішення про інвестиції приймаються як раціонально, так інтуїтивно, проте у будь якому випадку має бути якісний бізнес-план. Він доможе переконати інвестора, кредитора і стане для вас самих гарним путівником», - зазначив експерт.


За його словами, зацікавити інвестора може оригінальна ідея або ж перевірений та успішний бізнес, потенційний прибуток, інновації та надійність, соціальна місія проєкту тощо.


«Бізнес-план – це письмовий документ, що містить опис того, як підприємство планує досягати поставлених цілей. Я раджу структурувати його так: стисло описати бізнес, показати конкурентні переваги вашого продукту, проаналізувати ринок, запропонувати маркетингову стратегію та фінансовий план», - додав лектор.

Денис Ліфінцев порадив фермеркам звертати основну увагу на такі важливі для інвесторів показники, як рентабельність, динаміку продажів, термін окупності та показник ефективності інвестицій (який прибуток принесуть інвестиції).


Слухачки Talenta поділилися власним досвідом взаємодії з українськими та іноземними інвесторами, а також висновками про те, чому важливо обговорювати на старті всі можливі ризики, у тому числі сценарій збитковості інвестицій.


Більше деталей про дискусію – за посиланням.
Made on
Tilda