Новини 2021

Тетяна Лебухорська: Розвиток громади – це про розвиток бізнесу

Одним із способів залучення фінансування є отримання гранту від донорських організацій чи бізнесу. TalentA у цьому сенсі - унікальна освітньо-грантова Програма. За оцінками учасниць, вона надзвичайно збалансовано і точно поєднує вивірену за змістом освітню та корисну практичну складові.


TalentA заснована за ініціативи та фінансування міжнародної сільськогосподарської науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience. Основна мета TalentA - сприяти покращенню продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок-фермерок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві.


Як фермеркам скласти ідеальну грантову заявку, шукати партнерів та розвивати свої громади, розповіла під час лекції Тетяна Лебухорська, проєктна менеджерка та тренерка Буковинської Агенції Регіонального Розвитку.

«Гранти – це одна з можливостей залучити додаткові гроші на розвиток вашого бізнесу та громади. Коли ми говоримо про розвиток громади, то йдеться і про розвиток вашого бізнесу, адже ваша громада – це ваші клієнти і партнери, тому, готуючи грантову заявку, думайте не лише про власний бізнес, а й про розвиток своєї громади», - зазначила експертка.


За її словами, освітньо-грантова Програма TalentA дає можливість отримати фінансування на проєкти для розвитку громади через розвиток бізнесу фермерок. Також, зазначила тренерка, наразі в Україні діє чимало донорських організацій, які також готові фінансувати інноваційні проєкти, о спрямовані на налагодження партнерства, сталого розвитку тощо.
Тетяна Лебухорська виокремила наступні етапи участі у грантових конкурсах: оголошення донором конкурсу, подача проєктної заявки, оцінка поданих заявок, підписання контрактів з переможцями, реалізація проєкту, подання звітності.


Для неприбуткових організацій донори зазвичай ставлять такі умови: фінансування - на рівні 50-100% вартості проєкту, основною метою проєктів має бути позитивна зміна середовища, залучення громади та партнерів, довгостроковий сталий ефект, інноваційний та нестандартний підхід до вирішення стандарної проблеми.


Власним досвідом залучення грантів поділився Сергій Терен, керівник грибного кооперативу “Дари Гуцульщини”. За його словами, кооператив створений завдяки проєкту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, в рамках якого було виділено 25 тисяч доларів для закупівлі обладнання. Ще 5 тисяч доларів інвестували місцеві мешканці. Першого року кооператив переробив приблизно 12 тонн грибів, а цьогоріч цей показник сягне більше 20 тонн. Завдяки отриманому фінансуванню мешканці Путили та сусідніх сіл на Буковині отримали можливість не лише збільшити свої доходи, а й відкрити нові ринки збуту. Сьогодні українські гриби смакують громадяни США, Ізраілю, Молдови та Польщі.


Більше даталей – за посиланням.
Made on
Tilda