Новини 2021

Буртак Софія: Кооперація – запорука успішного розвитку сільських територій

Україна має доволі  тривалу історію кооперативного руху – від середини XIXстоліття. В радянські часи колективізація та створення колгоспів зупинили, а потім і знищили залишки кооперації. Але за часи незалежності у сільськогосподарському секторі кооперативи починають відновлюватися – навть попри відсутність повноцінного законодавства, адже ця форма обєднання має реальні переваги.


В чому ризики та можливості створення фермерського кооперативу, якими є механізми його формування, як шукати партнерів? На ці та інші питання під час лекції в рамках Програми TalentA, ініційованої компанією Corteva Agriscience для жінок-фермерок із сільської місцевості, відповідала Софія Буртак, менеджерка  Кооперативної Академії, тренінгових і гендерних програм.


«Кооперація – це запорука успішного розвитку сільських територій. І йдеться не лише про об’єднання задля досягнення спільної мети. Йдеться і про саморозвиток, інвестиції у розвиток та покращання стану території діяльності, громади. Кооперативи  як форми організації можуть допомогти подолати бар'єри у доступі сільських жінок до ринків збуту, фінансування, ресурсів, інформації», - зазначила експертка.


За її словами, в Україні на рівні законодавства визначено дві форми об’єднання кооперативів: з метою отримання прибутку та без отримання прибутку.  Незалежно від форми,  мета та місія кооперативу – покращити стан справ у бізнесі кооператорів, наприклад, сформувати партію для продажу, отримати дозволи, оптимізувати закупи, вийти на кращий рівень співпраці з постачальниками.


Експертка додала, що не варто боятися об’єднуватися, адже кооператив базується на принципах добровільного та відкритого членства, тобто можна як заходити, так і виходити з партнерства. У кооперативі завжди має бути демократичне управління та професійний менеджмент, а також консолідуюча перспективна ідея, яка об’єднає людей.

Чому сільськогосподарська кооперація підвищує конкурентоспроможність агровиробників та які можливості відкриває для фермерок і сільських територій - дивіться за посиланням.
Made on
Tilda