TalentA

Антикризове управління в розвитку МСБ

Актуальна, особливо сьогодні, тема «Антикризове управління в розвитку МСБ» стала певним відкриттям для учасниць програми TalentA, ініційованої компанією Corteva Agriscience для жінок, що проживають у сільській місцевості. Лекцію на цю тему прочитав Михайло Романов, співзасновник THEOWNERS, консультант Merezha.com.ua, у рамках ініціативи «EU4Business», що впроваджується ЄБРР.
У період невизначеності й паніки, – радить Михайло Романов, – перш за все, важливо вирівняти дихання, глибоко вдихнути і вирішити, як вижити, а потім – розвиватися. Криза – частина нашого життя і результат наших дій, але чи всі готові приступити до змін саме в кризовий час? Проте китайський ієрогліф «криза» має два значення: «критична точка» і «можливості». Досвід доводить: криза – оптимальний час для змін, бо в стабільній ситуації про необхідність змін мало хто думає, тому втрачає гарні можливості для розвитку.
Так сталося, що бізнес, особливо МСБ, практично не готується до кризи, тобто не має антикризового плану, хоч певне бачення розвитку подій у негативній обстановці усе-таки є. Це розповсюджене недопрацювання, але епідемія коронавірусу змусила багатьох переглянути спрощене ставлення до важливості антикризових стратегій і задіяти антикризове управління. Однак жодна стратегія не буде успішною, якщо власник не бачить перспектив і не визначить вектор руху, тому разом з покроковим планом дій необхідно сформувати бачення, принаймні, середньострокової перспективи.  
Формувати запит на зміни – завдання лідера компанії, але реалізувати програму реформування можливо тільки в команді та у взаємодії. Саме співробітництво завжди буде рушійною силою еволюції й розвитку компаній будь-якого масштабу.
Made on
Tilda