TalentA

Нові ринки збуту: як розпочати експорт та сертифікація продукції

Усім, хто замислюється про експорт своєї продукції, сертифікований консультант з експорту до ЄС, консультант та тренер з питань відповідності продукції вимогам ЄС Галина Перепилиця радить серйозно зважити аргументи «за» і «проти» виходу на закордонні ринки. Її лекція «Нові ринки збуту: як розпочати експорт та сертифікація продукції» викликала жвавий інтерес у слухачок програми TalentA, яку Corteva Agriscience ініціювала для жінок-фермерок з сільської місцевості.
На перший погляд, запитання: «Чи хочете ви експортувати свою продукцію?» має однозначну відповідь, адже експорт – це привабливий виклик. Проте експертка радить поставити запитання: «Чому ви цього хочете, або чи дійсно є така необхідність?».
Чимало прикладів, коли виробники вкладали у вихід на закордонні ринки великі ресурси і не мали успіху: не вистачало розуміння процесів чи ментальності тамтешніх покупців, фінансів, персоналу, зрештою, знання мови. Тому Галина Перепилиця наполегливо радить: перш ніж рухатися за межі українського ринку, прорахуйте всі аспекти. Важливою умовою є в тому числі і сертифікація продукції та її відповідність нормам країни-імпортера.
У своїй лекції Галина поділилася зі слухачками програми TalentA важливими ресурсами, які допоможуть їм прийняти правильне рішення щодо експорту та віднайти партнерів. На переконання Галини, кожна має працювати і продавати там, де її продукція буде найбільш затребувана й адекватно оцінена, щоб розвивати бізнес, формувати репутацію і бути соціально відповідальним гравцем ринку.
Made on
Tilda