TalentA

Стратегія розвитку бізнесу: нові ринки чи нові товари/послуги?


Вчора учасниці освітнього онлайн-хабу програми TalentA опановували підходи до стратегічного планування. Ольга Трофімцева, українська політкиня, бізнес-вумен, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019), доктор аграрних наук, яка має досвід роботи і в Україні, і в Німеччині, разом зі слухачками шукала і давала відповіді на запитання: "Стратегія розвитку бізнесу: нові ринки чи нові товари/послуги?".
Розширяти присутність у своєму сегменті чи виходити на нові ринки? Відкривати нові напрямки бізнесу чи посилювати позиції на своїй, вже «освоєній» території? Про те, як обрати максимально точний напрямок розвитку, оцінити його (і, звісно, свій) потенціал, перш ніж вдаватися до рішучих кроків – про це йшлося вчора. Як і про сміливість змінювати вектор, заходити на terra incognita – або про готовність доводити до досконалості свій продукт і в такий спосіб вигравати у конкурентів.
Розрахунки, фінанси, люди, маркетинг – такі складові спричиняють найбільший вплив на стан та динаміку компанії. Та Ольга виділяє ще одну важливу складову – нетворкінг, тобто спілкування, взаємодію:
«Контактуючи з колегами, конкурентами, фахівцями, ви можете і будете знаходити інформацію, нові знання, ідеї, однодумців, - говорить спікерка. Власне, програма Corteva Agriscience для жінок TalentA тому яскравий приклад. - Ви разом навчаєтеся, обмінюєтеся думками, запозичуєте щось корисне в інших слухачок»,
Трохи більше ніж за місяць учасниці розпочнуть роботу над мікропроєктами для забезпечення продовольчої безпеки громад, на які Corteva Agriscience виділить гранти на конкурсній основі. Незалежно від результату, учасниці ставатимуть сильнішими і впевненішими. Так само і в бізнесі – конкуренція є рушієм розвитку і вдосконалення, перевіркою правильності чи хибності рішень та готовності вигравати, спираючись на знання, досвід, команду.
Звісно, півторагодинна лекція – це тільки нарис, фіксація точок відліку, але це чимало, якщо знаєш, звідки і як робити крок. Сподіваємося, наші слухачки повною мірою скористаються новими знаннями на практиці.
Made on
Tilda