TalentA

Бліц-інтерв'ю з Тетяною Лебухорською

Однією з безперечних переваг програми TalentA від Corteva Agriscience є менторство жінок-фермерок для підтримки їхнього професійного зростання та особистісного розвитку. Наставництво також допоможе визначити напрямок підготовки учасницями мікропроєктів для забезпечення продовольчої безпеки громад, на які Corteva Agriscience спрямує фінансові гранти згідно з умовами програми. Тетяна Лебухорська - співзасновниця та голова ГО «Буковинська агенція розвитку» (БАРР), Керівниця команди 3-го раунду фази впровадження Напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення (U-LEAD), проєктна менеджерка та тренерка, фасилітаторка програми «Активні громадяни» Британської ради, приєдналася до команди TalentA у якості старшої менторки. Тетяна має успішний досвід співпраці з Канадським Фондом місцевих ініціатив, Міжнародним фондом «Відродження», Європейським Союзом, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Від 2009 року працює над підготовкою проєктних заявок та реалізацією проєктів, а від 2015 року займається тренерською діяльністю, зокрема за напрямками управління життєвим циклом проєкту, локального аналізу, партисипації. В рамках програми TalentA Тетяна поділиться з учасницями своїм досвідом і допоможе їм скерувати свій розвиток.
- Тетяно, в чому Ви вбачаєте своє завдання як старшої менторки?
- Власне, наша команда – досвідчені, дуже фахові й комунікабельні люди. Кожен з нас - експерт у своїй сфері (фінанси, лідерство, розвиток бізнесу, ІТ тощо), вміє швидко адаптуватися під аудиторію та її запити, і може допомогти учасницям саме там, де є найбільша потреба. Для нас важливо ділитись нашим досвідом та знаннями, а не догодити. А взагалі, основне завдання менторів – вже тисячоліттями, бо такою є історія менторства - надихати учасниць, скеровувати якщо вони починають відхилятись від напрямку та виявляти слабкі сторони щоб їх посилювати.
Тому кожна учасниця - це особливий підхід, і важливо допомогти їй розкрити не тільки прогалини, але й показати сильні, конкурентні сторони.
- Чим Вас можуть здивувати учасниці програми TalentA?
- Аудиторія здивує точно, оскільки всі учасниці з абсолютно різним досвідом, різною мотивацією та різним рівнем навичок та знань. Це створює надзвичайний потенціал для групової синергії та обміну досвідом. Моє найбільше сподівання, що аудиторія здивує цікавими та свіжими ідеями соціальних проектів.
- Але ж в анкетах чи не всі учасниці писали про одне й те саме: хочемо отримати нові знання, розвиватися, зробити щось корисне для громади
- Так, всі вони прийшли за новими знаннями, але знання цінні не самими знаннями а тим, для чого їх використовувати – а тут, я упевнена, кожна з них знає, або, принаймні, відчуває на рівні інтуїції, як застосувати їх якнайкраще. Можливо, для того, аби усвідомити це, їм знадобиться час – але вони знайдуть свій головний проект. Звісно, ми, ментори, зробимо все, щоб це сталося якнайшвидше, і гранти від компанії Corteva були інвестовані в добрі справи і сприяли розкриттю та розвитку жіночого лідерства (або потенціалу).
- Який вплив на учасниць, на Вашу думку, може справити програма TalentA?
- Для мене TalentA - це про жіночий потенціал та лідерство. Тому найкращий результат - віра учасниць у свою силу, усвідомлення потенціалу і готовність, знання, аби його реалізувати. А за цим буде і зростання бізнесу, і розвиток локальних громад, і соціальна згуртованість.
Made on
Tilda