TalentA

Денис Ліфінцев: Учасниці програми TalentA надихають!

Денис Ліфінцев, доцент кафедри менеджменту, асоційований професор КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, запрошений експерт міжнародних проєктів (Future of Europe, Globe-2020), має понад 10 років практичного досвіду в сфері фінансів та інвестування, а також викладання та тренінгів у країнах ЄС (Болгарія, Румунія, Португалія), ментор програми TalentA.

Денис запрошений до участі у програми TalentA, ініційованій Corteva Agriscience для жінок, що проживають у сільській місцевості, як фахівець з фінансових питань і менеджменту та як ментор. В рамках другого модулю онлайн-хабу Денис читав лекцію «Фінансове планування та основи фінансової грамотності: бюджетування, управління грошовими потоками, ключові фінансові показники, сценарний аналіз», а в третьому модулі розкриє секрети залучення інвестицій та пошуку інвесторів і надалі допомагатиме учасницям у розробці грантових мікропроєктів.

Денисе, чи змінилося ваше уявлення про жіноче фермерство в Україні завдяки участі в програмі?
– Відверто кажучи, моє ставлення до жінок-фермерок завжди було позитивним, але під час проєкту, дізнавшись більше про учасниць і занурившись глибше у їхні підходи до бізнесу, отримав ковток оптимізму. У них величезний потенціал і море крутих ідей щодо розвитку громад і регіонів, вони добре усвідомлюють, чого прагнуть, тож наше завдання – допомогти їм трансформувати ідеї у реальні проєкти. А Corteva Agriscience дає усім приклад корпоративної соціальної відповідальності, дієвої прихильності принципам гендерної рівності та партнерства великого і малого бізнесу.

На Вашу думку, учасниці використовуватимуть досвід роботи з грантами в майбутньому?
– Грантові проєкти – прекрасна можливість не тільки отримати таке необхідне фінансування для своїх ініціатив, але й нагода для розвитку своїх професійних навичок. Написання проєктної пропозиції вимагає як концептуального мислення, так і вміння чітко викласти бачення ідеї, економічний та соціальний ефекти, підкріплені фінансовими розрахунками. Участь у грантових програмах – це також безцінний нетворкінг, нові знайомства та контакти, обмін досвідом і знайомство з потенційними бізнес-партнерами, а, можливо, й друзями. Тому, переконаний, цей досвід їм знадобиться, адже в Україні діє чимало грантових програм саме для малого й середнього бізнесу, і наші учасниці зможуть залучати кошти під свої проекти.

Як ви оцінюєте перспективи програми TalentA?
– Програма, безумовно, прекрасна і дуже на часі! Жінкам-фермеркам потрібна підтримка, не тільки фінансова, але й освітня, інформаційна. Переконаний, що програма може мати тривалі позитивні наслідки – і для учасниць, і для їхніх громад.
Made on
Tilda