TalentA

Павло Матюша: «Якщо ви розвиваєтесь, прогресуєте, то успіх сам знайде вас!»

Павло Матюша приєднався до команди менторів програми TalentA і в освітньому хабі був тренером теми «Фінансові інструменти для розвитку агробізнесу та хеджування фінансових ризиків».
Його кар’єра розпочалася в Апараті Верховної Ради України, а в 2013 році приєднався до компанії DuPont Pioneer – компанії-попередника Corteva Agriscience. У 2016-му Павло переїхав до Франції, де отримав ступінь МВА у бізнес-школі «HEC Paris». Під час навчання брав активну участь у соціальних бізнес-проєктах у Камеруні та Франції, а також працював у консалтинговій фірмі в Парижі. Після повернення до Києва на початку 2019 року працює в Corteva Agriscience, де cтворив та очолює відділ фінансових рішень і стратегічних проєктів. Захоплюється літературою і є автором низки книжок, остання з яких – роман «Кокліко»  – вийшла друком нинішнього року .
Ми зустрілися з Павлом після лекції та попросили поділитися враженнями від спілкування з учасницями програми TalentA.

- Павле, які ваші враження від роботи з такою особливою аудиторією – жінки-фермерки, до того ж, з різних галузей сільського господарства?
- Мені було дуже приємно працювати з аудиторією проактивних слухачок, які зацікавлені у знаннях про наявні на ринку фінансові інструменти та критерії їх вибору для кожного конкретного рішення. Найбільш вражаючим є те, що учасниці готові тестувати набуті знання у польових умовах без «розкачки». Така цілеспрямованість і готовність до нового не може залишити байдужим.

- Слухачки програми TalentA – переважно представниці малого бізнесу. На вашу думку, наскільки вони можуть використати інформацію, надану у ваших лекціях, у повсякденній практиці?
- Основні принципи, що стосуються вартості грошей у часі, ризику та відповідної винагороди, а також важливості ліквідності для підтримки життєздатності підприємства, однакові як для малого та середнього, так і для великого бізнесу. Перелік основних інструментів доступу до фінансування та забезпечення боргу також становлять практичний інтерес для малого бізнесу.

- Яких фінансових знань та інструментів, на Вашу думку, бракує малому фермерству?
- Малий чи великий, фермер в Україні ще не достатньо оцінює вагомість хеджування таких ризиків, як валютний, кредитний тощо. Для цього важливо не гнатися за спекулятивними прибутками, а фіксувати доходи за основною діяльністю. Пам’ятайте: ви – не професійні торгівці ризиками чи волатильністю, тому зосередьтеся на профільній діяльності.

- Жінкам-фермеркам часто доводиться поєднувати в одній особі і менеджера, і фінансиста, і маркетолога. Які практичні поради щодо ефективного управління фінансами ви дасте тим, хто не має можливості найняти профільних фахівців і сам виконує всі основні функції?
- Слідкуйте за поточною відсотковою ставкою і не дозволяйте собі загубитися у різноманітті пропозицій. Разом з тим, час є найціннішим ресурсом, тому користуйтеся тими інструментами, які не відволікають вас від основної зайнятості та не вимагають надзусиль для розуміння механізму функціонування.

- Що є запорукою успіху підготовки грантового мікропроєкту, який претендуватиме на перемогу?
- Успіх може забезпечити синтез таких чинників: чітке соціальне спрямування проєкту, реалістичне економічне та фінансове обґрунтування, правильна команда, глибина оцінки ринку та ваших можливостей на ньому, наявність досвіду в заявленій сфері.

- Які ваші побажання учасницям, котрі посядуть четверте і далі місця?
- Не існує ідеального шляху до успіху. Ті, хто обійме перше, друге чи третє місця, швидше за все, раніше були третіми, четвертими – на сходинку нижче. Тому важливо порівнювати себе, в першу чергу, із… самою собою, тільки тою, яка була раніше, до навчання, до нового досвіду. Тільки раніше, а не лише з іншими конкурсантами. Якщо ви розвиваєтеся, прогресуєте, то успіх сам знайде вас – потрібно тільки не відступати і йти до своєї мети.

Made on
Tilda