
Тому початковий блок лекції «Грантові програми для бізнесу та громад. Структура проєкту та проєктної заявки» Тетяна Лебухорська, проєктна менеджерка і тренерка Буковинської Агенції Регіонального Розвитку, а також старша менторка програми TalentA, присвятила тестуванню рівня знань, засвоєних учасницями на попередніх заняттях.
Розповідаючи про грантові проєкти для громад, Тетяна наголосила, що кожен пункт і крок мають бути вивіреними й обґрунтованими, особливо – бюджет, адже кошторис – то своєрідна дорожна карта «від ідеї – до соціально значущого результату». Розвиваючи думку своїх колег, вона знову зазначила: проєкт – це втілення «великої ідеї», але вона має бути реалістичною, підкріпленою ресурсами, змінювати стан справ на краще і сприяти розвитку.
Саме такий чіткий, виважений і прозорий бізнес-план завжди буде цікавий інвесторам і донорам, а також потенційним партнерам і матиме шанси на успіх у конкурсних змаганнях. Як повідомила Тетяна, сьогодні в Україні діє чимало донорських програм, які надають фінансову допомогу
виробникам напряму, без посередників, але і мають низку вимог як до проєктних пропозицій, так і до результатів проєктів.
Саме тому в рамках програми TalentA учасниці пройдуть усіма етапами конкурсних змагань і отримають не тільки освітню підготовку, але й сформують необхідні навички комунікацій. Щоб отримати один з трьох грантів, запроваджених компанією Corteva Agriscience, вони підготують мікропроєкти для розвитку своїх громад, забезпечивши в пропозиції баланс бізнесової та соціальної складових. Ініціатива Corteva Agriscience для жінок-фермерок, які проживають у сільській місцевості, – одна з перших, спрямованих на підтримку МСБ з боку великого бізнесу, та має на меті підвищення освітнього рівня жінок в АПК та створення умов для сталого розвитку місцевих громад.