TalentA

Грантові програми для бізнесу та громад. Структура проекту та проектної заявки.

Із наближенням фіналу курсу освітнього онлайн-хабу програми TalentA, ініційованої Corteva Agriscience для жінок-фермерок, що проживають у сільській місцевості, лекції набувають дедалі більш прикладного характеру, а дискусії дедалі більше нагадують обговорення проєктів, над якими працюватимуть слухачки. Так і має бути, оскільки вся програма навчання спрямована на комплексну підготовку учасниць до написання конкурсних грантових пропозицій.
Тому початковий блок лекції «Грантові програми для бізнесу та громад. Структура проєкту та проєктної заявки» Тетяна Лебухорська, проєктна менеджерка і тренерка Буковинської Агенції Регіонального Розвитку, а також старша менторка програми TalentA, присвятила тестуванню рівня знань, засвоєних учасницями на попередніх заняттях.
Розповідаючи про грантові проєкти для громад, Тетяна наголосила, що кожен пункт і крок мають бути вивіреними й обґрунтованими, особливо – бюджет, адже кошторис – то своєрідна дорожна карта «від ідеї – до соціально значущого результату». Розвиваючи думку своїх колег, вона знову зазначила: проєкт – це втілення «великої ідеї», але вона має бути реалістичною, підкріпленою ресурсами, змінювати стан справ на краще і сприяти розвитку.
Саме такий чіткий, виважений і прозорий бізнес-план завжди буде цікавий інвесторам і донорам, а також потенційним партнерам і матиме шанси на успіх у конкурсних змаганнях. Як повідомила Тетяна, сьогодні в Україні діє чимало донорських програм, які надають фінансову допомогу
виробникам напряму, без посередників, але і мають низку вимог як до проєктних пропозицій, так і до результатів проєктів.
Саме тому в рамках програми TalentA учасниці пройдуть усіма етапами конкурсних змагань і отримають не тільки освітню підготовку, але й сформують необхідні навички комунікацій. Щоб отримати один з трьох грантів, запроваджених компанією Corteva Agriscience, вони підготують мікропроєкти для розвитку своїх громад, забезпечивши в пропозиції баланс бізнесової та соціальної складових. Ініціатива Corteva Agriscience для жінок-фермерок, які проживають у сільській місцевості, – одна з перших, спрямованих на підтримку МСБ з боку великого бізнесу, та має на меті підвищення освітнього рівня жінок в АПК та створення умов для сталого розвитку місцевих громад.
Made on
Tilda