Інноваційна освітньо-грантова програма
для жінок, зайнятих у сільському господарстві
TalentA – інноваційна освітньо-грантова програма для розвитку та підтримки талановитих сільських жінок-фермерок і покращення продовольчої безпеки їхніх громад. Програма заснована
міжнародною сільськогосподарською компанією Corteva Agriscience, призначенням якої є збагачення життя тих, хто виробляє, й тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь.

TalentA була ініційована в 2019 році в Іспанії, у 2020 році — успішно реалізована в Україні та нині з успіхом впроваджується також і в інших країнах Європи, таких як Португалія, Румунія та Росія. У
2020-му TalentA потужно стартувала в Україні: з понад 90 претенденток, які подали заявки на участь у Програмі, Експертна Рада обрала 20 фермерок віком від 26 до 60 років, які представляли всі регіони країни. Українська TalentA виявилася такою вдалою, а проекти, представлені на грантовий конкурс, такими цікавими й соціально значущими, що організатори ухвалили рішення збільшити грантовий фонд. Наразі переможниці TalentA-2020 працюють над реалізацією своїх ідей, а завершення робіт заплановане на червень 2021-го.

Реєстрація заявок на участь у Програмі TalentA-2021 розпочнеться
9 березня й триватиме до 11 квітня 2021 року
.
Навчання в освітньому онлайн-хабі стартує 11 травня і завершиться
18 серпня 2021 року, коли учасниці складатимуть онлайн-тестування.
За його підсумками буде вручено Сертифікати про завершення навчання й визначено 20 фіналісток, які візьмуть участь в конкурсі грантових мікропроєктів (1.09-30.09.2021). Урочиста церемонія нагородження переможниць Програми TalentA-2021 відбудеться
15 жовтня, у Всесвітній день сільських жінок.
Інстутиційні партнери
Освітній партнер
Медіа-партнери
Онлайн-медіа партнер
www.epravda.com.ua
Генеральний медіа-партнер
Діловий медіа-партнер
Спеціальний медіа-партнер
$10 000
$7 000
$5 000
Грантові премії
Подолання голоду
Надання доступу до питної води
Підтримка відповідального споживання
Боротьба
зі змінами клімату
Збереження екосистем
Corteva Agriscience підтримує конкурсні проєкти відповідно до цілей
сталого розвитку спрямованих на покращення продовольчої безпеки громад
та вирішення відповідних потреб:
Чому важливо взяти участь у TalentA?
Програма розвитку розрахована на чотири місяці
й надає такі переваги:
Ґрунтовні знання
Навчання під керівництвом фахових менторів та експертів з розвитку ділових та особистісних навичок, оволодіння новими агрономічними знаннями, ознайомлення з історіями успіху найкращих у своїй галузі та обмін досвідом з іншими учасницями проекту зі всієї України.
Нові партнерства
Встановлення нових ділових та особистих контактів з партнерами й однодумцями, котрі допоможуть сталому розвитку бізнесу та будуть рушієм особистісного зростання.
Креативні ідеї
Генерування і тестування нових ідей та бізнес-рішень разом з викладачами та колегами.
Реальний шанс
Реальна можливість втілити свою бізнес-ідею – завдяки грантам, які компанія Corteva Agriscience надасть авторам найкращих мікропроєктів, визначених Експертною Радою програми.
Відгуки переможниць Програми TalentA 2020
Віра Попаз, Кубейська ОТГ, Одещина

Проєкт створення очисних споруд для постачання води для 16 населених пунктів


«Минув час після навчання на Програмі TalentA, і я можу з упевненістю сказати, що знання й уроки, отримані на Програмі, стали і ще стануть мені в пригоді.
Дуже важливо: коли ми почали втілювати проєкт, виникло чимало непередбачуваних обставин, і представники TalentA, як і під час курсу, надавали нам підтримку, і ми цінуємо таке ставлення, повагу до людей та їхньої роботи.
Незабаром ми побачимо результат, і я переконана, що нам усім буде, чим пишатися».

Марія Мосейчук, Полтавщина

Проєкт «Втілення міжнародних стандартів харчової безпеки у крафтових виробників меду», створення цеху з викачки та переробки меду за міжнародними стандартами, створення медового кооперативу, забезпечення продуктами бджільництва місцевого дитячого садка та літніх людей

«Я щаслива, що моя ідея, мрія, вдосконалена завдяки допомозі менторів, стає реальністю. Поступово ми вибудовуємо кооператив, і це буде команда однодумців, де зібралися люди віком від 30 до 80, і з ними я також ділюся набутими на Програмі знаннями. І дуже важливо, що, незважаючи на конкуренцію в конкурсі, на TalentA я знайшла друзів, це дорогого варте!

Дякую компанії Corteva Agriscience та всім, хто віддав стільки знань, часу, енергії кожній з учасниць, і хто навіть зараз мене підтримує!»
Катерина Лісова та Катерина Ільків, Прикарпаття

Ферма «Дві Катерини», проєкт «Відродження фермерства в Карпатах», який передбачає залучення місцевої громади до козівництва та сироваріння та підвищення туристичної привабливості регіону

«TalentA – це перша програма для жінок-фермерів з чудовим освітнім блоком. Неоціненна менторська підтримка протягом усього проєкту – щиро дякуємо за терпіння й натхнення! Змагальний дух тримав нас у тонусі впродовж усього курсу. Наша подяка організаторам та менторам за надані можливості вчитися, спілкуватися, творити, а нашим колежанкам по навчанню – успіхів та прогресу!

У нас сталося чимало змін після завершення Програми, деякі з них могли б вплинути на нашу роботу, загальмувати її, але ми впоралися, ми беремо участь у нових грантових конкурсах, бо маємо досвід, як починати з нуля, енергію, знання і стимул до розвитку»


Тетяна Страмнова, Херсонщина

Проєкт Контактна ферма «Коза Амальтея», що передбачає соціальну адаптацію дітей з аутизмом

«Скажу з власного досвіду: TalentA надихає!
Адже вважається, що жінкам складніше пробитися у бізнес-середовище, тим більше, фермерське, а ще складніше – там втриматися і посісти гідну позицію. Тепер я розумію, що питання в тому, що нам, часом, бракує знань, інформації, досвіду, а енергії та амбіцій нам не позичати.

Чудово, що TalentA надає таку конкретну, дієву підтримку жіночому бізнесу, і що ця підтримка дозволяє нам досягти результатів. Мій проєкт здавався мені важливим, реалістичним, але чогось не вистачало – у баченні проблеми, в оцінці механізму реалізації.
Ментори TalentA виявилися не тільки чудовими наставниками, але й такими ж мотиваторами: я озброєна для ухвалення важливих рішень, навчилася не здаватися у складних ситуаціях, визначати проблеми та шляхи їх розв'язання».

Еріка Шапочка, Закарпаття

Проєкт «Мобільна спецслужба допомоги саду «Захисники рослин», створення мобільної бригади для оптимізації застосування ЗЗР і утилізації тари, що дозволить на 25% покращити якість і безпечність продукції та урожайність в садах.

«Знання і цікаві люди – такі мої відкриття на програмі TalentA.
На старті я розраховувала отримати нові знання – на фініші зрозуміла, що отримала нове натхнення до подальших дій. Людина завжди шукає простір та можливості для вдосконалення, і надзвичайно важливо скористатися шансом стати кращою, освіченішою, сильнішою в своїй справі. Тим більше, коли для цього створені найкращі умови – а Організатори Програми TalentA зробили для цього все.

Наш проєкт – доволі складний, але отримав підтримку менторів і тренерів, і це дуже важливо, бо їхні поради дозволили зробити його кращим, точнішим і, переконана, ефективнішим. Це буде наш внесок у підвищення безпеки продуктів, зростання урожайності садів, у здоров'я українців».

Від 18 років
Вік
* Учасниками Програми не можуть бути особи, що брали участь у Програмі TalentA-2020, а також працевлаштовані в групі компаній Corteva Agriscience або юридичних особах, що співпрацюють із Corteva Agriscience шляхом надання послуг, та представники органів державної влади чи такі, що перебувають на виборних посадах
Хто може стати учасницею TalentA?
Жінки, які зайняті у сільському господарстві та проживають у сільській місцевості, незалежно від статусу й масштабів діяльності, котрі мають бажання роботи над проєктами розвитку і прагнуть зробити свій бізнес сталим, динамічним та конкурентоспроможним, а також сприяти розвитку громад, у яких проживають та працюють.*
Україна
Регіон
Освіта не є визначальним критерієм – важливо мати досвід роботи
у сільському господарстві, компетенції для участі в перегонах відбору
та роботи в онлайн-форматі.
Освіта
Учасниці програми мають володіти комунікативними навичками, бути готовими працювати в команді та індивідуально, сприймати, обробляти, а головне – трансформувати в дію великі обсяги інформації, а також впевнено володіти навичками роботи в онлайн-форматі.
Навички та вміння
Наявність якісного інтернет-зв'язку та робочого пристрою для виходу
в онлайн-простір.
Особлива вимога
Сільська місцевість,
не більше 10000 мешканців
Місце проживання
Не менше 1 року роботи
в сільському господарстві
Зайнятість
** Представниці державних інституцій та установ державної центральної чи місцевої влади та державні службовці, які не є представниками органів державної влади чи такими, що перебувають на виборних посадах, можуть брати участь в навчальній частині Програми, але не можуть брати участь в Конкурсі грантів.
Етапи програми TalentA 2021
9 березня
9 березня
Старт програми
11 квітня
11 квітня
Дедлайн прийому заявок на участь в програмі
12 - 25 квітня
12 - 25 квітня
Відбір учасниць програми, оголошення результатів
та підготовча онлайн сесія
11 травня - 18 серпня
11 травня - 18 серпня
Робота освітнього хабу в онлайн-форматі ( 3 академічні години на тиждень)
18 серпня
18 серпня
Онлайн тестування
18 - 31 серпня
18 - 31 серпня
Визначення 20 фіналісток для участі в грантовому конкурсі
1 - 30 вересня
1 - 30 вересня
Підготовка мікропроєктів, менторський супровід
30 вересня
30 вересня
Дедлайн подачі грантових мікропроєктів
1 жовтня - 10 жовтня
1 жовтня - 10 жовтня
Робота Експертної Ради, публічний захист грантових пропозицій та визначення переможців конкурсу мікропроєктів
15 жовтня
15 жовтня
Церемонія нагородження переможниць та учасниць програми TalentA
Склад Експертної Ради Програми TalentA-2021
Анна Бабіч
Менеджер з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience
Голова Експертної Ради
Олена Дадус
Заступниця директора департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
Наталія Кошовська
Програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення
Марина Саприкіна
Голова правління Центр «Розвиток КСВ»
Людмила Клєбанова
Голова «Всеукраїнської Ради Жінок-Фермерів»
Олексій Рижков
Перший заступник головного редактора,
журнал «Зерно»
Ігор Герасименко
Головний редактор, Agravery.com
Made on
Tilda